Home | Franke Cube CUX110-15-CA Stainless Steel Kitchen Sink
Franke Cube CUX110-15-CA Stainless Steel Kitchen Sink
- Overall Sink Size (OD) 16-1/2” x 17 3/4”
- Bowl Size (ID) 15” x 16-1/8”
- Bowl Depth (ID) 9”
- Corner Radius 12mm
- Minimum Cabinet Size 18”
- Material 18 Gauge
- Weight 13 lbs.
- Strainer Basket Included
- Warranty Limited Lifetime
15% Off
Estimated Delivery Time: 2 - 5 Days
Description
Included Accessories: Strainer Assembly.
Franke CUX110-15-CA Undermount kitchen sink Features:
- Easy to clean pearl finish camouflages everyday wear like a commercial sink.
- Deep large bowl easily accommodates large pots and pans and minimizes splashing.
More about CUX110-15-CA:
- Bowl Size (ID) 15” x 16-1/8”
- Bowl Depth (ID) 9”
- Corner Radius 12mm
- Minimum Cabinet Size 18”