Home | Vernon Houston Towel Warmer HOU-0800600
Vernon Houston Towel Warmer HOU-0800600
- Optional Programmable timer can be added for additional functionality
- Liquid-Filled all-electric towel warmer, which helps create consistent-radiant heat.
- The towel warmer is well suited for heating and drying towels of different sizes
- Add a more modern, upscale, spa-like look-and-feel to your bathroom with this modern design
- Hardwired Kit included
- An ETL-certified towel warmer
- 5 Year Electrical Warranty and 10 Year Body Warranty
- 800 x 600mm (31.49” x 23.622”)
Available on backorder
Estimated Delivery Time: 9 - 16 Days
Description
Vernon Houston Towel Warmer HOU-0800600 Features:
- Hardwired Kit included