Franke Cube CUX110-25-CA Stainless Steel Kitchen Sink
- Overall Sink Size (OD) 26 5/8” x 17 3/4″
- Bowl Size (ID) 25” x 16 1/8”
- Bowl Depth (ID) 9”
- Corner Radius 12mm
- Minimum Cabinet Size 27”
- Material 18 Gauge
- Weight 18 lbs.
- Warranty Limited Lifetime
11% Off
Estimated Delivery Time: 2 - 5 Days
Description
Included Accessories: Strainer Assembly.
Franke CUX110-25-CA Features:
- Durable Pearl finish will stand up to everyday use
- Deep capacity bowl easily accommodates large pots and pans and minimizes splashing
- Radius of the sink is simple and contemporary and is easy to clean
More Details:
- Bowl Size (ID) 25” x 16 1/8”
- Bowl Depth (ID) 9”
- Corner Radius 12mm
- Minimum Cabinet Size 27”